بر خلاف تصور عموم، افزایش وزن و چاقی تنها با مصرف بیشتر مواد غذایی پرچرب و قندی و نیز دریافت کالری بیشتر به دست نمی آید؛ بلکه با در پیش گرفتن مشاوره تغذیه و یک برنامه غذایی صحیح و اختصاصی حاوی تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن، زیر نظر متخصص و در جلسات مشاوره تغذیه چاقی است که می توانید افزایش وزن ماندگار و اصولی را تجربه کنید.
مصرف خودسرانه غذاهای پر کالری و چرب و استفاده از تجارب دیگران برای افزایش وزن، راهکار درستی برای قدم گذاشتن در مسیر چاقی نیست؛ چرا که ممکن است به سلامت جسمی و روحی فرد آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.
متخصصین تغذیه کلینیک هویج با سال ها تجربه آماده اند تا در جلسات مشاوره چاقی، به شما برای افزایش وزن پایدار و درست کمک کنند.

 • افزایش کالری دریافتی
 • تنوع غذایی
 • کاملا اختصاصی هر فرد
 • پیگیری مداوم مشاورین

اهمیت استفاده از مشاوره تغذیه برای چاق شدن

_

همانطور که گفته شد، کمبود بیش از اندازه وزن نیز می تواند مانند اضافه وزن بیش از حد، مشکلات جدی و فراوانی را برای سلامتی فرد به همراه داشته باشد. از طرفی وقتی صحبت از افراد لاغر می شود، متوجه تفاوت های سیستم بدنی هر یک از آنها خواهید شد. به عنوان مثال  برخی از آنها از بی اشتهایی شدید گله می کنند و برخی دیگر می گویند به رغم خوردن مقدار زیاد غذا، همچنان لاغر و سبک وزن هستند!

از اینها گذشته، اینکه چه مواد غذایی را در چه مقدار مصرف کنیم، چیزی نیست که افراد عادی بتوانند تشخیص دهند؛ زیرا موارد بی شماری یافت میشود که خودسرانه تصمیم به گرفتن رژیم چاقی گرفته اند و با پرخوری به بیماری های زیادی مبتلا شده اند و مجددا برای حل مشکلات خود به پزشک مراجعه کرده اند.

مشاوره چاقی موفق در کلینیک هویج شامل چه مواردی است؟

_

به طور کلی در هر جلسه، متخصص تغذیه چاقی، زمان جلسه را سه قسمت می کند و در هر پارت از جلسه، یک موضوع را پوشش می دهد. جلسه مشاوره افزایش وزن در یک تقسیم بندی کلی شامل موارد زیر می باشد:

 1. آنالیز بدن و شناسایی عوامل ایجاد لاغری
 2. محاسبه میزان کالری دریافتی روزانه
 3. افزایش اصولی کالری دریافتی

مراحل ذکر شده به خوبی بیانگر اهمیت مراجعه به یک متخصص با تجربه و مجرب برای بهره گیری از رژیم درمانی چاقی است تا بدون عوارض احتمالی، فرد را به سمت وزن ایده آل سوق دهد.

قدم اول مشاوره چاقی:  آنالیز بدن و شناسایی عوامل ایجاد لاغری

_

با شروع جلسه، مشاور چاقی اول مشکلات سیستم بدنی شما را شناسایی می کند؛ زیرا همین مشکلات، بزرگترین موانع بر سر راه رسیدن به اندامی مناسب و اجرای صحیح رژیم چاقی به حساب می آیند.

مهمترین دلایلی که باعث چاق نشدن افراد می شوند، عبارتند از:

 • ژنتیک و سابقه خانوادگی
 • متابولیسم بالا
 • رژیم غذایی غلط
 • اضطراب
 • سیگار کشیدن
 • کم تحرکی یا فعالیتهای مداوم
 • خواب نامناسب

قدم دوم مشاوره افزایش وزن: محاسبه میزان کالری دریافتی روزانه

_

متخصصان کلینیک هویج در دومین مرحله از مشاوره چاقی، سوالاتی درباره برنامه غذایی روزانه فرد و میزان فعالیت های بدنی وی میپرسند تا بر اساس این اطلاعات، میزان کالری روزانه مشخص شود. طبیعی است که هرچه فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید، به کالری بیشتری نیز نیاز دارید.

قدم سوم: افزایش اصولی کالری دریافتی

_

بعد از اینکه مقدار کالری مورد نیاز بیمار مشخص شد، متخصص تغذیه چاقی، یک رژیم افزایش وزن منحصر به فرد برای آن بیمار طراحی می کند. میزان کالری روزانه و رژیم چاقی مناسب شما بر اساس فاکتور هایی مثل مشکلات بدنی، ساختار فیزیکی بدن، سن، ژنتیک و مواد غذایی که در سفره خانواده وجود دارد، تنظیم می شود. این رژیم غذایی معمولا بیمار را موظف به دریافت کالری بیشتری می کند.

سخن پایانی

_

لاغری همیشه هم خوب نیست! افرادی که از کاهش وزن شدیدی رنج می برند خیلی راحت تر در معرض بیماری های مختلف قرار می گیرند، زیرا بدن آنها مقاومت کافی را برای مقابله با ویروس های گوناگون ندارد. اگر می خواهید که در اسرع وقت به صورت استاندارد افزایش وزن پیدا کنید، بهترین راه استفاده از خدمات مشاوره تغذیه چاقی و کمک از یک متخصص تغذیه می باشد.

افزایش اصولی کالری دریافتی در مشاوره چاقی چگونه است؟

راهکارهای افزایش کالری توسط رژیم منحصر به فرد برای هر شخص طراحی و در اختیار وی قرار می گیرد.

برای دریافت مشاوره تغذیه چاقی با ما تماس بگیرید...