رژیم غذایی سالم بخش مهمی از سبک زندگی سالم در هر زمان است؛ اما در طول حاملگی، استفاده از رژیم بارداری متناسب با شرایط مادر، به امری حیاتی تبدیل می‌شود. یک برنامه رژیم بارداری، هم برای مادر و هم برای جنین ضروری است زیرا موجب رشد و تکامل کودک، در کنار سلامتی جسمی و روانی مادر می‌شود. علاوه بر آن، یک رژیم غذایی بارداری اصولی از اضافه وزن بعد از زایمان و بیماری‌هایی مانند دیابت بارداری جلوگیری می‌کند. دوره زمانی رژیم غذایی بارداری کلینیک هویج از زمان دریافت برنامه شروع شده و تا هنگام زایمان ادامه خواهد داشت.

رژیم بارداری چیست؟

_

بر خلاف تصور عموم، رژیم غذایی دوران بارداری به معنی یک برنامه غذایی برای لاغری در این دوران نیست؛ بلکه نوعی برنامه تغذیه کامل جهت تامین نیازهای مادر و جنین و همینطور جلوگیری از افزایش وزن مادر است.

دقت بالا در تهیه رژیم غذایی برای مادران باردار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در همین راستا، متخصصین تغذیه کلینیک هویج با بررسی شرایط جسمی مادر و جنین، بهترین برنامه غذایی دوران بارداری را به مادر ارائه می‌دهند تا هم سلامت وی تامین شود، هم سلامت جنین.

  • سلامتی مادر و جنین
  • موثر بر رشد جنین
  • مشاوره رایگان
  • بررسی BMI
آشنایی با رژیم بارداری

تاثیر رژیم بارداری صحیح بر رشد جنین

_

جنین در دوران بارداری، تمام مواد غذایی مورد نیاز برای رشد و تکامل را از بدن مادر تامین می‌کند؛ بنابراین در پیش گرفتن یک رژیم غذایی درست نه تنها سلامت جسمی و روحی مادر را تامین می‌کند، بلکه ضامن سلامت جنین درون شکم مادر نیز هست.
اطرافیان از روی محبت پیشنهاداتی نه الزاما صحیح برای تغذیه مادران ارائه می‌دهند که ممکن است برای سلامت جسم و روح مادر و جنین خطرناک باشد.
بنابراین برای تضمین سلامت خود و فرزندتان، حتما از مشاورین تغذیه مجرب برای دریافت برنامه غذایی دوران بارداری کمک بگیرید؛ چرا که میزان مواد غذایی مورد نیاز بدن هر مادر باردار با دیگری متفاوت است و تشخیص این امر، تخصص مشاور تغذیه است. تیم مشاورین تغذیه هویج کلینیک در این راستا همراه شماست.

حال بد نیست نگاهی داشته باشیم بر مزایای رژیم غذایی ارائه شده توسط مشاورین کلینیک هویج.

6 مزیت رژیم بارداری هویج 

_

از اهمیت یک رژیم غذایی صحیح همان بس که عدم رعایت اصول درست تغذیه در دوران بارداری می‌تواند آسیب های جبران ناپذیری به سلامت جنین وارد کرده و در ادامه مسیر سلامت جسمی و روحی وی پس از زایمان بطور چشمگیری تاثیرگذار باشد.
بنا به دلایل زیر، رژیم غذایی دوران بارداری کلینیک هویج انتخاب خوبی خواهد بود:

  • بررسی BMI (محاسبه اضافه وزن)
  • ارائه برنامه غذایی متنوع
  • چکاپ ماهیانه مادر
  • تخصیص یک پشتیبان حرفه ای تا آخر بارداری
  • ارائه اپلیکیشن ویژه بارداری برای بررسی کالری مورد نیاز بدن
  • برنامه غذایی ویژه برای پس از زایمان

اگر قصد دریافت رژیم غذایی بارداری را دارید فرم زیر را تکمیل کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برنامه غذایی دوران بارداری

_

ارائه یک برنامه رژیم غذایی کارآمد برای مادران در دوران بارداری، نیازمند دقت و تخصص  است زیرا اشتباه در آن، سلامت مادر و جنین را به خطر میاندازد.

ما در کلینیک هویج با بهره گیری از پزشکان تغذیه مجرب، برای مادران برنامه های غذایی مناسب و شخصی سازی شده ای با توجه به هوس های دوران بارداری ارائه میکنیم تا در این دوران  هرگونه مشکلی اعم از ایجاد بیماری هایی نظیر فشار خون و دیابت، افزایش وزن بیش از اندازه، کمبود مواد مغذی نظیر ویتامین ها، آهن و کلسیم و همچنین ناهنجاری های مادرزادی، جلوگیری شود.

همانطور که پیش‌تر ذکر شد، رژیم غذایی دوران بارداری بر مبنای شرایط جسمی و روحی مادر در این دوران  و برای هر شخص جداگانه تهیه می‌شود. اما بطور کلی می‌توان برنامه های غذایی دوران بارداری مادران را به سه مرحله زیر تقسیم کرد:

رژیم قبل بارداری

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

رژیم شیردهی

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

رژیم بعد بارداری

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

سوالات متداول رژیم بارداری

_
طول رژیم بارداری چند وقت است؟

از زمانی که شما دوستان رژیم خود را دریافت می کنید تا زمان فارغ شدن تیم ما همراه شما می باشند.

آیا میتوانیم با مشاور خود تماس بگیریم؟

با توجه به این که تیم ما به صورت هفتگی با شما تماس میگیرند در موارد حساس و ضروری هم شما خود میتوانید تماس بگیرید.

آیا در رژیم تغذیه بارداری هویج برنامه ورزشی هم وجود داره؟

در رژیم بارداری کلینیک هویج، ورزش های سنگین وجود ندارد وتنها توصیه به پیاده روی سریع می‌شود

برای دریافت رژیم بارداری با ما تماس بگیرید...