رژیم لاغری و کاهش وزن
رژیم لاغری و کاهش وزن

پیروی از یک رژیم لاغری سالم در طول زندگی، علاوه بر اینکه اندامی ایده‌آل برای شما به ارمغان می‌آورد، می‌تواند به سلامت جسمی و روحی شما نیز کمک کند. با این حال افزایش تولید غذاهای فراوری شده، شهرنشینی، زندگی دیجیتالی و تغییر سبک زندگی مردم، منجر به دگرگونی در الگوهای غذایی نیز شده است. اکنون بشر به صورت بی ملاحظه از غذاهای پرکالری، پرچرب، شیرین و شور استفاده می‌کند و بسیاری به صورت کافی از میوه، سبزی و سایر فیبرهای غذایی در رژیم غذایی خود استفاده نمی‌کنند.

بیشتر رژیم‌های لاغری (lost weight diet) احساس کمبود یا گرسنگی در فرد ایجاد می‌کند، که نهایتا باعث تسلیم شدن وی می‌شود، همچنین بسیاری از رژیم های کاهش وزن، تغییرات دائمی در سبک غذایی شخص ایجاد نمی‌کند. بنابراین حتی اگر با از دست دادن وزن هم همراه باشند، پس از توقف رژیم، وزن کاسته شده به سرعت باز می‌گردد. این در حالی است که یک برنامه لاغری باید  ترکیبی دقیق از یک رژیم غذایی متنوع، متعادل و سالم بسته به شرایط فرد (همانند جنس، سن، سبک زندگی و میزان فعالیت بدنی)، بافت فرهنگی، غذاهای محلی و آداب و رسوم شخص باشد تا برای وی رژیم لاغری مناسب، پایدار و موثر باشد.

  • با بررسی سابقه پزشکی
  • کاملا اختصاصی هر فرد
  • بدون حذف وعده غذایی
  • همراه با ورزش روزانه

دریافت برنامه رژیم لاغری و کاهش وزن بدون ضرر

_

حال اگر به دنبال یک رژیم لاغری (Weight Loss Diet) بدون ضرر و اصولی برای رسیدن به تناسب اندام و وزن ایده آل خود هستید، باید به این نکته اشاره کنیم که برای کاهش وزن سریع باید در پی متخصصان تغذیه و مشاوره تغذیه لاغری باشید تا با عدم انجام یک رژیم لاغری غیر اصولی و خودسرانه، از خطرات احتمالی که ممکن است برای سلامتی شما ایجاد گردد جلوگیری کنید.
همچنین باید اشاره کرد که یک رژیم لاغری علمی باید مولفه های گوناگون و مهمی مانند کنترل میزان مصرف مواد غذایی و کاهش کالری های دریافتی داشته باشد.

یک رژیم لاغری خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

_

بسیاری از افراد معیار خوب بودن یک رژیم لاغری را به میزان وزنی که در طی ماه از دست می‌دهند، می‌سنجند؛ به عنوان مثال اگر برنامه ای به شما کمک کند که ماهی 4 کیلو گرم وزن کم کنید خوب بوده که در غیر این صورت، رژیمی بد به حساب می آید.
البته باید اشاره کنیم که این طرز فکر اشتباه است. هدف اصلی شما از انتخاب چنین برنامه های غذایی کاهش وزن است، اما این مسئله نباید به هر قیمتی صورت بگیرد؛ چرا که ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به سلامتی شما وارد کند. به طور کلی یک رژیم لاغری باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 

پیوستگی رژیم و کاهش وزن

کاهش وزن باید به صورت جزئی و مداوم انجام شود و کاهش وزن غیر اصولی و لاغر شدن با سرعت بسیار بالا، ممکن است باعث آسیب به بدنتان شود.

 

تامین کردن نیازهای غذایی بدن طی روز

یک رژیم ایده آل باید سرشار از کربوهیدرات، چربی، پروتئین، میوه، غلات و سایر خوراکی ها ضروری بدن باشد؛ در غیر این صورت بدن شما به مرور با کمبود این مواد مواجه شده و آسیب می‌بیند.

معایب و فواید رژیم لاغری

_

به طبع همه ی رژیم ها مانند رژیم چاقی یا حتی رژیم لاغری، معایب و فوایدی دارند که همین مسئله این نکته را خاطر نشان می‌کند که برای شروع این رژیم ها، نیازمند یک مشاور و متخصص تغذیه برای در جریان قرار گرفتن فرایند رژیم خود باشید.

فواید رژیم لاغری

برای افراد چاق و بدون بیماری های خاص، رژیم لاغری فواید بسیار زیادی برای سلامتی آن‌ها دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کاهش فشار خون بالا
  2. کاهش قند خون
  3. بهبود سطح کلسترول

قطعا هر رژیم لاغری خودسرانه و غیر اصولی، معایبی نیز به همراه خواهد داشت که خطرات مختلفی برای سلامتی شما دارند. می‌توان گفت عمده معایب یک رژیم لاغری سریع و غیر اصولی شامل موارد زیر خواهد بود:

  • احساس گرسنگی شدید
  • کمبود مواد مغذی مورد نیاز بدن

برنامه غذایی برای یک رژیم لاغری صحیح، باید همراه با مشاور لاغری باشد تا مناسب ترین رژیم، برایتان انتخاب شود و در کنار تجربه کاهش وزن سریع و منطقی، به سلامتی شما آسیبی وارد نشود.

با اینکه می‌توان گفت با ایجاد سبک زندگی سالم و برنامه غذایی مناسب نیازی به استفاده از رژیم های مختلف نیست اما همیشه رژیم ها برای کاهش وزن نیستند و گاهی اوقات افراد مختلف، با انجام رژیم لاغری، باعث افزایش سوخت و ساز و شادابی بدن می‌شوند.

که همین امر در کنار برنامه غذایی مناسب، عدم مصرف فست فود ها و غذاهای ناسالم و مداومت در پیروی از رژیم غذایی به همراه انجام ورزش، می توان به وزن ایده آل خود رسید و زندگی سالم تر و با نشاط تری را تجربه کرد.

رژیم کتوژنیک

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

انواع رژیم لاغری

_

رژیم دوکان

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

رژیم HCG

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

رژیم پالئو

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

رژیم زون

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

سوالات متداول رژیم لاغری

_
با بهترین رژیم لاغری چند کیلو می‌توان وزن کم کرد؟

رژیم لاغری براساس شرایط فیزیکی هر فردی متفاوت است اما به طور کلی با انتخاب بهترین و مناسب ترین رژیم، می توانید ماهانه حدود 2.5 الی 4 کیلو وزن کم کنید.

برای دریافت رژیم لاغری با ما تماس بگیرید...